ABD Anayasa Mahkemesi’nin Halkbank’a verdiği başvuru süresi doldu..haberini okuyun

ABD Anayasa Mahkemesi’nin Halkbank’a verdiği başvuru süresi doldu..haberini okuyun

New York cenup Bölgesi Federal Mahkemesi’nde süre gelen Reza Zarrab davasında, maznun olarak yargılanan Halkbank’ın, davanın düşürülmesiyle alakalı AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Anayasa Mahkemesi’ne yaptığı başvurunun süresi bu erken doldu.

HALKBANK vakit İSTEMİŞTİ

Halkbank, geçtiğimiz ocakta ayında AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Anayasa Mahkemesi’ne yaptığı başvuruda, tek asagi mahkemenin kararına neden itiraz ettiğiyle alakalı kapsamı geniş arzuhalini saglamak amaciyla dahada çok vakte ihtiyacı olduğunu belirtmişti.

13 MAYIS’A civarindan vakit VERMİŞTİ

ABD Anayasa Mahkemesi’nin uzatma kararında, Halkbank’ın tek asagi mahkeme aracılığıyla dosyalarının incelenmesi ile alakalı yapacağı müracaat süresinin Anayasa Mahkemesi Üyesi Hakim Sonia Sotomayor tarafından incelendiğini, Halkbank’ın itirazıyla alakalı dosyasını en geç 13 Mayıs tarihine civarindan verebileceği belirtilmişti. Kararda bu zamanin dahada evvel 31 ocakta tarihi olduğu da belirtilmişti.

VOA Türkçe’nin eriştiği AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Anayasa Mahkemesi Katipliği yetkilileri, müracaat tarihinin nihayet gününde Halkbank’ın arzuhalini sunup sunmadığı ile alakalı bilgi vermedi. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Anayasa Mahkemesi kayıtlarında da Halkbank’ın dilekçesi mesai saatlerinin nihayetinde görülmedi.