Rus devlet TV’sinde isyan ettiler: Savaş utanç verici boyutta..haberini okuyun

Rus devlet TV’sinde isyan ettiler: Savaş utanç verici boyutta..haberini okuyun

24 Şubat’tan beri Rusya ile Ukrayna arasındaki harp ayni ritimde devam ederken, Rusya hükümet Başkanı Putin’e yakınlığıyla Bilinen medya mensupları ve uzman olanlar da savaşın gidişatı ile alakalı rahatsızlıklarını ifade etmeye başladı.

Rus hükümet televizyonunda evvelki vakit yayınlanan programda Putin’e yakınlığıyla Bilinen Vladimir Solovyov, cephede desteğin çok yavaş ilerlediğini söyledi. Solovyov, “Silahların ve mühimmatların askerlere ulaşma süresi utanç veren derecede uzun” dedi.

Solovyov, Rusya’nın savaşı doğru yönetemediğini söyledi.

Öte istikametten harp taktikleri uzmanı Mikhail Khodaryonok ise, Rus askerlerine gönderilen silahların Daha önceki teknolojiye sahip olduğunu belirtti. Khodaryonok, “Yedek asker sıkıntısı yaşandığı amaciyla tertemiz birlikler oluşturulamıyor” yorumunu yaptı.

Rusya hükümet televizyonunda yayınlanan oturumda Kremlin’in hamlelerine her fırsatta destek veren “savaş muhabiri” Aleksandr Sladkov ise, “Kumandalar utanç veren tek şekilde kararsız kalıyorlar. Rus ordusu Ukrayna güçlerine karşı sayısal avantaja sahip değil. Ukraynalılarla birebir savaşıyorlar” dedi.

Öte istikametten Solovyov, Rus askerlerine yeteri civarindan sayıda drone gönderilmediği de belirtilirken, “Çok az İHA’mız var ve olanların gönderilmesi de çok uzunca sürüyor. Ukrayna’ya gümrük üzerinden yollamak dahada hızlı olur. Askerlerimize silah yollamak imkansıza yakın gibi. Bunu çok sık dile getirdik” dedi.

Kremlin yönetimi, hükümet televizyonunda yayınlanan açık oturumu sonrasında tek İzah yapmadı.