Eslem bebek için umutlandıran haber..haberini okuyun

Eslem bebek için umutlandıran haber..haberini okuyun

Aslıhan ve Sefa Altındağ çiftinin 12 aylık kızları Eslem Fatma’ya ölümcül adale hastalığı teşhisi konuldu.

GEREKLİ destek MİKTARINA ULAŞILDI

Ölümcül hastalıkla ugras eden Eslem Fatma bebek amaciyla takriben 6 ay evvel Yozgat Valiliği onayıyla yardım kampanyası başlatıldı. takriben 6 ay süresince yardımlar düzenlendi, konserler verildi. İş adamlarından kent ve belediye başkanlarına, vatan içinden ve vatan dışından, yaşlısından gencine Bir hayli gönüllü yurttaş ve ulusal güreşçi Rıza Kayaalp’e civarindan her biri Eslem Fatma amaciyla tek kalp oldu. Kısa müddette Dubai’de yapılacak var olan gen Rehabilitasyonu amaciyla koşul olan iki milyon 200 bin dolara (yaklaşık 33 milyon TL) ulaşıldı.

KUTLAMA gezisi DÜZENLENDİ

Tek umutlarını gen rehabilitasyonuna bağlayan ve kızlarının Rehabilitasyonu amaciyla İhtiyaç duyulan miktara ulaşılmasının derhal peşinden Altındağ ailesi, sevinçlerini Yozgat halkıyla paylaştı. Yozgat Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda örgütlü edilen kutlama programına katılan baba Sefa Altındağ, mutluluk dolu olmak gözyaşı döktü.

Kızlarının sağlığına kavuşacağı bugünü iple çeken baba Altındağ, semana güvercin gönderdi. Araçlarla konvoy oluşturan vatandaşlar dahada ardindan Cumhuriyet Meydanı’nda toplanarak Eslem Fatma amaciyla düzen eden etkinliğe katıldı. Etkinlikte halay çekip oyun havası oynayan vatandaşlar, semana balon bıraktılar.

HERKESE TEŞEKKÜR ETTİLER

Yardım kampanyasına katılan herkese ve 11. sefer Avrupa Şampiyonu var olan ulusal güreşçi Rıza Kayaalp’e şampiyonada kazandığı armağanı bağışladığı amaciyla teşekkür eden baba Sefa Altındağ, Cumhuriyet Meydanı’ndaki konuşmasında, “Herkese ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. ama Rıza Kayaalp ağabeyimiz, Eslem Fatma’mız amaciyla bize çok iyi tek şampiyonluk armağan etti. Onun vesilesiyle Rabbimin desturu ve sizlerin destekleriyle biz buraya civarindan geldik, bunu başardık. bendeniz acayip tek adamdım ama şimdi meydanları dolduracak tek ailem oldu. Hepinizi çok seviyorum iyi ki varsınız” dedi. İHA