Doğumdan Sonra Eşim Beni İstemiyor

Doğumdan Sonra Eşim Beni İstemiyor

 

Kadınlar doğum süreçlerinde birçok zorlu dönemden geçiyor. Bu dönemlerde yaşadıkları ağrılar, hormonal değişimler ve fiziklerinde yaşanan değişim kadınların psikolojisinde büyük bir etki yaratıyor. Ancak bu dönemde erkekler size destek olmalı ve sorunlarınızda sizlere yardımcı olmalıdır. Maltepe avukat olarak bu sürecin iki taraf için de zorlu bir süreç olduğunu düşünmekteyiz. Erkekler de kadınlar kadar zorlu bir süreçten geçerler. Karşılarında değişmekte olan eşleri onların anlamlandıramadığı bir durum olabilir. Doğumdan sonra eşim beni istemiyor diyen kadınlar bu problemi çözebilirler.

Doğumdan Sonra Eşinizin İlgisi Neden Azalır?

Doğumdan önce yolunda giden evlilik hayatları doğum süreciyle birlikte bambaşka bir hal alır. Doğum sonrasında ise hayat değişiklik gösterebilir bu çok normaldir. İki taraf zorlukla atlatılan doğum süreci sonrası eşinizle başka bir dünyaya adım atarsınız. Çocuğun doğmasıyla birlikte sevgi ikiye bölünür. Buna alışma süreci vardır sabırlı olmalı ve yeni hayatınıza başlamanın keyfini sürmelisiniz. Eşinizin size olan ilgisi sizle ilgili yaşadığı problemden değil yeni hayatına alışma süreci olabilir.

Kadınlar genellikle kendilerinde fiziksel bir problem olduğunu düşünerek eşlerinin kendilerine olan ilgisini azaldığını düşünür. Evli olduğunuz hayatınızı paylaştığınız kişiye güvenmeli ve ona da yeni hayatına alışması için şans vermelisiniz. Eğer eşinizin size olan ilgisi azalmışsa bu problemin eşinizle konuşmaktan başka çözümü yoktur. Problemlerinizi kızmadan, yargılamadan eşinizle konuşmalı ve çözüm bulmak için onla sıkıntılarınızı paylaşmalısınız.

Doğumdan Sonra Erkeğin Kadından Uzaklaşması Nedenleri?

Doğumdan sonra hayata yeni bir birey getirirsiniz. Çocuğunuzla birlikte almış olduğunuz sorumluluklar, yeni bir hayata adım atmanız ikiniz içinde alışmak için zaman gerektiren süreçlerdir. Eşiniz ne yapacağını bilemeyip bu sorumluluk altında kendini yetersiz görmüş olabilir. Bu yüzden eşinizle sık sık konuşmalı bu durumu beraber paylaştığınızı ona hissettirmelisiniz.

Bu sorumluluklar erkekler için de kadınlarda olduğu kadar ağır süreçlerdir. En faydalı çözüm eşinizle sürekli iletişim halinde olmak neden böyle bir tavırda olduğunu öğrenmektir.

Doğumdan Sonra Eşim Beni Beğenmiyor Neden?

Doğum sonrası fiziksel ve mental olarak çok fazla değişiklik gösteren kadınlar eşlerinin kendilerini beğenmediklerini düşünürler. Oysa ki siz bu sürece birlikte adım attınız. Bu problemin sebebi fiziksel değil tamamen atlattığınız zorlu süreçle ilgili olabilir. Bunun için yapmanız gereken eşinize bu durumun nedenlerini sormaktır. Kendinizi yargılamayın, özgüveninizi zedelemeyin ve bu durumun sebeplerini öğrenerek eşinizle iletişim kurun.

Sevginin büyüklüğü ve kurduğunuz iletişim her zaman problemleri aşmanıza yardımcı olur. Maltepe boşanma avukatı olarak problemlerinizin çözüme ulaşmasını istemekteyiz. Ancak ciddi ve affedilemez problemlerle karşılaşmanız durumunda istediğiniz geçerli yardımı sağlamaktayız.