Son dakika: Ziraat Bankası, Simit Sarayı’nın yüzde 51’ini satın alıyor

Son dakika: Ziraat Bankası, Simit Sarayı’nın yüzde 51’ini satın alıyor

Ziraat Finans Grubu susamli simit Sarayı’nın ekseriyet payini satın alıyor. Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde bulunan izaha göre, işlem kapsamında var paydaşlar arasında yapılacak pay devirleri ile susamli simit Sarayı sermayesini temsil eden payların takriben 20.7 milyon adedi Kavukcu Yapı tarafından tarım girişim Sermayesi’ne devredilecek.

Eşzamanlı olarak kapital artırımına ait yapılacak genel heyet neticeninde tarım girişim ihraç edilecek emisyon primli payları iktisap etmek suretiyle susamli simit Sarayı’nın sermayesindeki payların toplaminda Q’ini elde etmiş olacak.

Simit Sarayı yönetim heyeti Başkanı Abdullah Kavukcu

Simit Sarayı, Haluk Okutur, Abdullah Kavukcu ve Mehmet Tarakçı tarafından 2002 seneninde kuruldu.

ZİRAAT GSYO GEÇEN sene KURULDU

Ziraat girişim anaparası Yatırım Ortaklığı A.Ş. (Ziraat GSYO), tarım Finans Grubu’nun tertemiz üyesi olarak 8 Kasım 2018 tarihinde kuruldu. Şirketin büyüme potansiyeli öngörülen girişimlere finans desteği ile müsterek olarak, bu girişimlerin ihtiyacı var olan ivmeyi yaratıp, büyümelerini sağlamayı hedefliyor. müsterek olduğu girişimlere, finans desteğinin yanında, pazarlama yolları iyileştirmeleri, müessesesel ve stratejik tasarı alanlarında da destek vererek, sektör bazında güçlenmelerini de sağlamayı amaçlıyor.

SİMİT SARAYI HAKKINDA
2002 seneninde kurulan susamli simit Sarayı 2004 seneninde İstanbul genelinde 18 mağazaya ulaştı. Şirket 2010 seneninde memleket dışında evvel mağazasını Hollanda