Beşar Esed rejimi, terör örgütü YPG ile özerklik için masaya oturdu

Beşar Esed rejimi, terör örgütü YPG ile özerklik için masaya oturdu

barış Pınarı Harekatı ile Suriye‘nin kuzeyinde köşeye sıkışan pkk terör örgütü YPG/PKK, Türk askerleriyle ugras edemeyince çareyi başka yollarda arıyor. Amerika’nın fonladığı YPG Suriye’nin kuzeyini işgal ederken barış Pınarı Harekatı kisminda özerk olmak amaciyla Beşar Esed rejimini sığındı.

TERÖRİST ELEBAŞI MÜSLİM MASADA

kirli tek pazarlığın dahil kismina giren Esed rejimi ve YPG alanda saklı müzakereler yapıyor. Özerklik amaciyla tek araya toplanan Şam rejimi yerine Baas Partisi’nden Faysal Aziz, Suriyeli parti liderleri Tarık el-Ahmed, Fatih Camus, Gençlik Değişim ve İnşa Partisi genel Sekreteri Pervin İbrahim, milletçe Konseyi azaları ile asker ve istihbaratçılar katıldı. Görüşmede pkk terör örgütünü ise PKK/PYD elebaşı Salih Müslim temsil etti.

Terörist elebaşı Salih Müslim

ÖZERK İDARE TASLAĞI

Bu isimlerin dışında Süryani parti öncüsü Joseph Lahdu ve Kürt Sol Partisi Başkanı Muhammed Musa da Kamışlı’daki toplantıda yer aldı. Görüşmede ‘Özerk İdare’ taslağı ve ‘Yerel İdare Kanunu’ konusu ele alındı.

ŞAM’A BAĞLI ÖZERKLİK

Şam heyeti toplantıda, PKK işgali altındaki bölgelerin idaresi amaciyla hazırladığı ‘Yerel Yönetim’ önerinini sundu. İçeriği açıklanmayan öneri paketinde, pkk terör örgütüne özerk olmak değil ama Şam’a bağlı kuvvetli tek mahalli yönetim modeli vadedildiği argüman ediliyor.

“ESED’İN ORDUSUNA KATILIN”

Rusya Dışişleri bakanimiz Yardımcısı Mihail Bogdanov, pkk terör örgütü PKK/YPG’nin omurgasını oluşturduğu Demokratik Suriye Güçleri’ne “Esed’in ordusuna katılın” çağrısında bulunmuştu. Gazetecilerin “Suriye ordusuna ne vakit dahil olabilirler?” suali karşısında Bogdanov, “Ne civarindan erken, öylesine iyi” Cevabını vermişti.

Haber Videosu

: Beşar Esed rejimi, pkk terör örgütü YPG ile özerk olmak amaciyla masaya oturdu