Çok konuşulacak iddia! “Yıldız futbolcu yanlış isimle sahaya çıkıyor”

Çok konuşulacak iddia! “Yıldız futbolcu yanlış isimle sahaya çıkıyor”

Almanya 2. Bundesliga ekiplerinden VFB Stuttgart’ta takim formasi giyen Demokratik Kongo Cumhuriyeti yurttaşı Silas Wamangituka’nın yanlış isimle alana çıktığı argüman edildi.

Alman medyası, Fransa’da yayınlanan spor gazetesi L’Equipe’nin haberini kaynak göstererek, 2. Bundesliga ekiplerinden VFB Stuttgart’ta takim formasi giyen Demokratik Kongolu forvet oyuncusu Silas Wamangituka’nın yanlış isimle takim formasi giymiş olabileceğini okurlarına aktardı. L’Equipe’nin haberinde; Ağustos 2019’da Fransa Ligue iki kulüplerinden Paris FC’den VFB Stuttgart kulübüne 8 milyon avro bonservis bedeliyle tasima var olan Silas Wamangituka’nın, aslında ‘Mvumpa Katompa Silas’ olduğu ileri sürüldü.

“HAKİKATEN BU DOĞRU MU?”

L’Equipe’nin haberini kaynak gösteren Alman Bild gazetesi ise “VFB Stuttgart’ın starı yanlış ad altında mı oynuyor?” başlığını kullandı. Bild, “Bu oyuncu yanlış ad altında mı futbol oynuyor, filhakika bu doğru mu?” ifadelerine yer verdi.

Alman futbol kamuoyunu şaşırtan iddiayı L’Equipe’nin, Demokratik Kongo Cumhuriyeti takimi Football Club MK’nin başkanı Max Mokey Nza-Ngi’nin o asama oyuncunun takim formasi giydiği Paris FC takimi ile 2018 güzünde kurduğu iletişimde kullanılan tek elektronik postasından ele geçirdiği bilgi ile haberleştirdiği kaydedildi. reis Max Mokey Nza-Ngi’nin, “VFB Stuttgart’ın oyuncusu Silas Wamangituka’yı 2015’e civarindan ‘Mvumpa Katompa Silas’ ismiyle bildiklerini ve o tarihten ardindan bu isminin radardan kaybolduğunu” dediği argüman edildi.

Bild gazetesi, çarpıcı gelişme üstüne VFB Stuttgart kulübünün tek yöneticisinin, “Olayı akşam saatlerinde öğrendik ve ciddiye alarak araştırmaya başladık” şeklindeki açıklamasına da yer verdi.

Kaynak: DHA

Haber Videosu

: Çok konuşulacak iddia! “Yıldız futbolcu yanlış isimle alana çıkıyor”