MasterChef yarışmasıyla tanınan Eda, çocukken yaşadığı dramı anlattı

MasterChef yarışmasıyla tanınan Eda, çocukken yaşadığı dramı anlattı

Masterchef yarışmasıyla tanınan naz Karabulut, 25 Kasım beynelmilel Kadına baz alinarak Şiddetle ugras Günü’nde katıldığı panelde yaşadığı dramı anlattı. Babasının annesine şiddet uyguladığını laf eden Karabulut, “Annemi sindirmiş tek şekilde ezmiş ama bana yapamadı. 10 yaşında tek çocuktum, gece anneme şiddet uygularken kalkıp yatağımdan, ‘anneme vuramazsın baba’ deyip karşısında durdum, o günden ardindan annem Katiyen şiddete maruz kalmadı” dedi.

25 Kasım beynelmilel Kadına baz alinarak Şiddetle ugras bugünü dolayısıyla bütün Türkiye’de çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda Zeytinburnu Belediyesi kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Kazlıçeşme Kültür Merkezi’nde 25 Kasım beynelmilel Kadına baz alinarak Şiddete Karşı ugras Paneli düzenlendi. oturumun moderatörlüğünü meşhur sunucu ve oyuncu Çiğdem Tunç üstlenirken Avukat Mustafa Turan, Masterchef yarışmasıyla tanınan naz Karabulut, Semra Demirer, Sema yumuşak başlı Doğan, Recep Sancar, Mehmet tas panelde konuşmacı olarak yer aldı. Çok sayıda kadının dinlediği panelde şiddete uğrayan tek kadın yaşadıklarını paylaştı. Şiddet sonrası kadınların neler yapması gerektiği, hangi kurumlardan yardım alabileceği de panelde konuşuldu. Panelde konuşan Masterchef yarışmasıyla tanınan naz Karabulut ise çocukken yaşadığı dramı anlattı. Karabulut, 10 yaşındayken babasının annesine uyguladığı şiddete şahit olduğunu ve babasının karşısına dikildiğini anlattı.

“HER TÜRLÜ ŞİDDETE KARŞI DURMALIYIZ”

Hiçbir canlıya tatbik edilen şiddetin onay edilemeyeceğini ifade eden Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, “Son vakitlerde aslında dogruluk etmediğimiz tek biçimde kadına şiddetle gündeme geldiğimizi düşünüyorum. dört bakanlık tek deklarasyon hazırladı, her vakit her biçimde şiddet amaciyla her birimiz el birliği yapmalıyız. bu erken kadına şiddet amaciyla tek aradayız ama her biçimde şiddet amaciyla Yalnızca kadına değil hayvana, erkeğe, insan ve Hem de tabiata karşı da şiddete karşı durmalıyız. Bu beynelmilel gün içinde sizlerle hatri sayilir büyüklükte tek memnuniyet duyuyorum” dedi.

“ÇOCUKTUM “ANNEME VURAMAZSIN BABA’ DEYİP ONUN KARŞISINDA DURDUM”

minik yaşta annesinin uğradığı şiddete şahit olduğunu laf eden Masterchef yarışmasıyla tanınan naz Karabulut, “Hepinizin bildiği benzeri tek yarışma programındaydım. Orada yarışmacı arkadaşlarım tarafından inanılmaz derece tek mobbinge uğradım. Bunu Zati Bir hayli insan gördü, ayrım etti. Katiyen pes etmedim, ugras ettim. Korkup onlara yanaşmaya çalışmadım. Annemden farkım şu; bendeniz şiddete hiç maruz kalmadım. Annem kaldı, Sahiden çok seviyorum babamı, Allah ona uzunca ömürler versin ama annemi sindirmiş, tek şekilde ezmiş ama bana yapamadı. 10 yaşında tek çocuktum, gece anneme şiddet uygularken kalkıp yatağımdan ‘anneme vuramazsın baba’ deyip onun karşısında durdum ve o günden ardindan annem Katiyen şiddete maruz kalmadı. Annemle babam şu vakit evliler ve çok şükür çok uzunca vakittir ayni ritimde devam ediyor” diye konuştu.

“ŞİDDETE UĞRADIĞIMIZ İÇİN DE SÖYLERKEN UTANIYORUZ”

Kadına şiddetin önüne geçilmesi ve kadınların şiddet karşısında korkmaması gerektiğini belirten meşhur sunucu ve oyuncu Çiğdem Tunç, “Nasıl çözeceğiz bunu hanımlar korkuyor, bendeniz de utanırım, söyleyemem, şiddete uğradığımız amaciyla de utanıyoruz söylerken de utanıyoruz, aileden de yargıya gitmekten, emniyete de utanıyoruz. tek de üstüne üstlük ümitsizlik duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA

Haber Videosu: MasterChef Eda’nın bilinmeyen dramı, herkesi duygulandırdı!