Antalyaspor isyan etti!

Antalyaspor isyan etti!

İşte al Beyazlı kulüpten yapılan açıklama:

Yine ortada hakem hataları, tekrar uçup giden puanlarımız ve çok dahada önemlisi, futbolcu sağlığına vurulan ağır tek darbe.

25 Kasım Pazartesi bugünü Gaziantep FK ile oynadığımız Süper Lig karşılaşmasında yaşananlar, dahada evvel defaatle açıkladığımız ‘önce eğitim’ ve ‘önce ortada hakem eğitimi’ vurgularını tekrar gündeme getirmemizi gerektirdi.

Karşılaşmanın 17’nci dakikasında, ofsayt olmadığı yayıncı kuruluşun kameraları tarafından net tek şekilde saptanan pozisyonda atağımızın hatalı tek kararla kesilmesinin şokunu Daha üzerimizden atamamışken, 33’üncü dakikada tertemiz tek şok dahada yaşadık.

Futbol kurallarında ‘rakibi yaralayıcı nitelikte faul’, futbol kamuoyuna göre ise ‘resmen cinayete teşebbüs’ olarak değerlendirilen tek pozisyonda rakibimizin futbolcusuna al kart çıkmasını beklerken hastaneye kaldırılan futbolcumuz Amilton Minervino’nun asgari üç hafta sahalardan ırak kalmasına Kapı aralayacak tek sakatlıkla karşı karşıya kaldık.

Şimdi soruyoruz:

Hatalı kalkan o bayrağın, çıkmayan al kartın bedelini kim ödeyecek?

Rakibimizin 10 kişi kalmasını beklerken o anne civarindan en iyi performans gösteren oyuncularımızdan Amilton’un oyun dışı kalmasının ve asgari üç hafta sahalardan ırak kalacak olmasının bedelini kim ödeyecek?

Sadece mevzubahis mücadeleyle alakalı değil, sonraki haftaları, Hem de sezonun tümünü etkileyecek hatalı iki ağırbaşlı karar neticesi oluşan Parasal ve içsel kaybımızı kim nasıl karşılayacak?

Pozisyonlar esnasında ortada hakem Hüseyin Göçek ile VAR hakemlerinin konuşmalarını heyecan ediyoruz.

İlk pozisyonun ofsayt olmadığını VAR hakemlerinin göremediğine kimse bizi inandıramaz. İkinci pozisyonun al kartı gerektirmediğine de.

VAR konuşmaları açıklanmadığı sürece bu kaos, bu karmaşa, bu haksız ve bu adaletsiz seviye ayni ritimde devam edecek. Başta bütün kulüplerimiz olmak üzere, halkoyu yeteri civarindan aydınlatılamayacaktır.

Her vakit söylediğimiz gibi:

Biz, hakemlerimizin düdüklerini bizim amaciyla çalmasını değil, adil tek yönetim göstermesini istiyoruz.

Biz armağan istemiyoruz.

‘Gördüğünüzü futbolun adaleti içinde uygulayın’ diyoruz.