Erdoğan’ın BM tweetine Akşener’den yanıt: İnşallah dönüşte Türkiye’de bunu hayata geçirir

Erdoğan’ın BM tweetine Akşener’den yanıt: İnşallah dönüşte Türkiye’de bunu hayata geçirir

Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler genel Kurulu’ndan her biri amaciyla özgürlük, her biri amaciyla barış, her biri amaciyla refah, her biri amaciyla adalet, her biri amaciyla keyifli ve emniyetli tek istikbal çağrısı yaptığı konuşmasını tenkit eden Meral Akşener,”İnşallah dönüşte Türkiye‘de bunu yasama geçirir” ifadelerini kullandı.

Habertürk’te Fatih Altaylı’nın konuğu var olan İYİ Parti genel Başkanı Meral Akşener, BM’deki dorukta açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, yasamsal medyada yaptığı paylaşımı eleştirdi.Akşener, “Sayın Erdoğan BM’de tek konuşma yapıyordu buraya gelirken tweet olarak atmış. her biri amaciyla barış, her biri amaciyla hak her biri amaciyla özgürlük her biri amaciyla haklar istedi… Yani. İnşallah dönüşte Türkiye’de bunu yasama geçirir” dedi.

“TWEETİN GEREĞİNİ YAPMASININ TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Altaylı’nın “Türkiye’de bunlar yok mu?” suali sonrasında Akşener, “Elbette Türkiye’de yok ama orada bizde var başkalarında yok Diye konuştu muhtemelen. Şimdi bu tweetin gereğini yapmasının takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.