Şampiyon sporculara coşkulu karşılama

Şampiyon sporculara coşkulu karşılama

16. hayat Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu (CMAS) Erkekler Sualtı Hokeyi Avrupa Şampiyonası’nın finalinde Fransa’yı 3-1 yenerek şampiyon var olan milliler yurda döndü.

İspanya’da düzen eden şampiyonada mühim tek başarıya imzasini atan ay-yıldızlı kafileyi, İstanbul Havalimanı’nda federasyon yetkilileri ve sporcuların aileleri çiçeklerle karşıladı.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Şahin Özen, Anadolu ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, ağırbaşlı ortada hakem hatalarına maruz kalmalarına karşın çok mühim tek şampiyonluk elde ettiklerini söyledi.

Üst üstüne kazandıkları şampiyonlukların kıskançlığa neden olduğunu belirten Özen, şunları kaydetti:

“Biz tek evvelki şampiyonanın da Avrupa şampiyonuyduk. geçen senenin de hayat üçüncüsüyüz. dorukta tek takımız ve bu da kıskanılıyor. Bunu tek sefer dahada yaşadık. beynelmilel Konfederasyonda ne yapılması gerekiyorsa yapmamız gerekiyor. Çok ağırbaşlı ortada hakem hatalarına maruz kaldık. Bunun şuurlu olduğunu düşünüyoruz asıl korkunç olanı bu. Bu turnuvalardan madalya ile dönmenin dışında karakolluk olmadan geldiğimiz amaciyla seviniyoruz. ortada hakem müdahalesinin çok faal olduğu tek oyun. Orada güç günler de yaşadık ama Allah’a şükür hepsini çözdük. Normal tek şampiyonluktan dahada fazlası oldu. Bunu dile getirmek üzücü ama devamlı şampiyon olmamız belli tek süre çok düşmanlık oluşturmuş. ağırbaşlı tek kıskançlık var. Oyuncularımı alnından öpüyorum. en sade tek şaibe bırakmadan alınlarının akıyla şampiyon oldular. hepsini kutluyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.