4 yılda servet dolandırdılar

4 yılda servet dolandırdılar

Olay, Şubat ayının nihayetinde çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli H.Ü.’nün Adana güvenlik Müdürlüğü Kaçakçılık ve örgütlü Suçlarla ugras Şube Müdürlüğü’ne gittikçe şikayetçi olmasıyla başladı. Borcu var olan H.Ü., yardım etme bahanesiyle kendisine ulaşan şebekenin düzen ettiği 1’i sahte üç senet sebebinden 150 bin liralık borç batağına sürüklendiğini anlattı. Polis, İhtiyar adamın ifadesi doğrultusunda 5 ay süresince Aydoğan Ş. (41) ve Mustafa Yavuz M. liderliğindeki şebekeyi adım adım takip edip delil topladı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı mevzubahis kanıtlar üstüne şebeke liderlerinden Aydoğan Ş. ve sevgilisi Yaprak A.’nın da aralarında bulunduğu 4’ü kadın 15 kişi ile alakalı gözaltı kararı verdi.

Bunun üstüne kaçakçılık ofis amirliği dedektifleri 31 Temmuz tan zamanı eş zamanlı olarak Adana ve İstanbul’da 15 adrese baskın düzenledi. Şebeke liderinin, Çukurova kazasi Karahan Mahallesi’ndeki şato görünümlü evine baskın düzen eden zabita kapıda bulunan 5 ayrı pitbull cinsi köpeği baytar doktor yardımıyla tesirsiz vaziyete getirerek kafeslere koydurdu. Oynar başlıklı ve zoom özelliği var olan güvenlik kameralarıyla savunan hanede sevgilisi Yaprak A. ile yaşayan Aydoğan Ş. gözaltına alındı. Ekipler hanede yaptıkları aramada alacak defteri, boş ve dolu senetler, çek fotokopileri, gsm telefonları, bilgisayar, dijital materyaller ile iki ruhsatsız tabanca, iki av tüfeği ve bu silahlara ait çok sayıda Mermi ele geçirdi. zabita operasyonda 15 zanlıyı da gözaltına aldı. Zanlılar sorgularının derhal peşinden adliyeye derhal sevk edildi. Nöbetçi barış karar hakimliğince zanlılardan Aydoğan Ş. ve Mustafa Yavuz M. tutuklamış, onur T., Mustafa Ç. Hubeyb A. ile Mehmet Y.’ye ev hapsi tedbiri uygulanırken, art var olan zanlılar ise vatan dışına çıkma yasağı konularak adli denetim şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere hür bırakılmıştı.

4 senede servet dolandırdılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.