EuroLeague Final-Four basın toplantısı yapıldı

EuroLeague Final-Four basın toplantısı yapıldı

Plaza de Espana’da düzen eden medya toplantısına Final Four’da ugras edecek takımların antrenörleri ve oyuncuları katıldı.

Final-Four 2019 medya toplantısının açılış konuşmasını yapan EuroLeague Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Jordi Bertomeu, takımlara başarılar diledi.

En fevkalade sezonlardan birine şahitlik ettiğini belirten Bertomeu, “Çok iyi mücadeleler ve muhteşem oyuncu performansları seyrettik. Koçların ustalıklarına da şahitlik ettik. Avrupa Ligi’nin gelirleri nihayet üç sezonda 2.4 kat arttı. bütün takımlara başarılar diliyorum” dedi. 

Zeljko Obradovic: “29 ve 30. galibiyete ihtiyacımız var” 

Fenerbahçe Beko Başantrenörü Zeljko Obradovic, Final Four’a lider olarak geldiklerini hatırlatarak, “28 galibiyetle buraya geldik. 29 ve 30. galibiyetlere ihtiyacımız var. Takımıma güveniyorum. Anadolu Efes ikili oyunları çok iyi oynuyor. Biz de 4’lü Final düzeyinde müdafaa yapacağız. İkili oyunu çok iyi oynayan 5-6 oyuncuları var. Önce yarı final oynayacağız. Muhteşem tek takıma karşı. Yarınki mücadeleden sonrasını düşüneceğiz” ifadelerini kullandı. 

Obradovic, sakatlıkları bulunan Jan Vesely ve Nikola Kalinic’le ilgili, ‘Sakat oyuncularla alakalı kafanızdan ne geçiyor’ sorusuna, “Kafamdan neler mi geçiyor? O konuya tek girersem, hayli vakte ihtiyacımız olur. iki oyuncum netlikle yok, Datome ve Lauvergne. Kalinic ve Vesely, takımla antrenmanlara başladı ama bu dahada da hatri sayilir büyüklükte tehlike olabilir. Yalnızca tek iki antrenmanla nasıl tek performans sergileyeceklerini bilemiyoruz ama ikisi de katkı saglamak istiyor” Cevabını verdi. 

Kostas Sloukas: “40 dakika süresince müthiş tek ugras vereceğiz” 

Sarı-lacivertli takımın Yunan oyun kurucusu Kostas Sloukas ise, en iyi şekilde yarı final maçına hazırlandıklarını anlatarak, “Bu sezon Anadolu Efes’le 6 kez oynadık. elbette iki takım birbirini çok iyi tanıyor. Nasıl tedbirler alacağımızı da biliyoruz. Şunun sözünü verebilirim, 40 dakika süresince müthiş tek ugras vereceğiz. İlk kez 4’lü Final’e kalacakmış benzeri ugras edeceğiz” diye konuştu.

 

Ataman: “Avrupa’nın en iyisi olmak amaciyla ugras edeceğiz” 

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, “Beklenen günler geldi. Avrupa Ligi’nin gelmiş geçmiş en iyi antrenörü ve sezonun en iyi takımına karşı oynayacağız. Kendimize güveniyoruz ve yapacağız” şeklinde konuştu. 

Uzun tek aradan ardindan 4’lü Final’de hemide kendisinin ayni vakitte da takımının yer alacağının hatırlatılması üstüne Ataman, şunları kaydetti: 

“Diğer koçlarla uzunca vakit ardindan tek aradayız ama Türkiye’de Obradovic’i her vakit görüyorum. Onun amaciyla çok hatri sayilir büyüklükte heyecan yok ama gurur var. İki Türk takımının burada olması, ekol var olan Anadolu Efes’in yıllar ardindan dogruluk ettiği 4’lü Final’e çıkması benim amaciyla gurur kaynağı. Avrupa’nın en iyisi olmak amaciyla ugras edeceğiz.” 

Micic: “Sonuna civarindan ugras edeceğiz” 

Lacivert-beyazlıların Sırp oyun kurucusu Vasilije Micic de çok heyecanlı olduğunu vurgulayarak, “40 dakika süresince elimden gelen her şeyi alana koymaya çalışacağım. Geçtiğimiz sene Zalgiris’te oynarken Fenerbahçe’ye kaybetmiştim. Orada zorluğu gördüm. Geçtiğimiz sezon Ali Muhammed’i durduramamıştık. Şu vakit Bir takım sakatlıklar yaşasalar da iyi tek takım Fenerbahçe Beko. Biz de iyi tek takımız ve sonuna civarindan ugras edeceğiz. Bu tip maçları oynayabileceğimizi göstereceğiz” değerlendirmesini yaptı. 

CSKA Moskova Başantrenörü Dimitris Itoudis, yarın karşılaşacakları Real Madrid’in müthiş tek takım olduğunu söyledi. Burada olmanın bambaşka tek his olduğunu laf eden Itoudis, “Yarın müthiş tek takıma karşı oynayacağız. Şu vakit şampiyonluğu düşünmüyoruz, tek düşündüğümüz tek sonraki antrenman” ifadelerini kullandı.

Rus ekibinin ABD’li pivotu Kyle Hines ise, sezon süresince burada olmak amaciyla çok ugras ettiklerini ve İspanya’ya şampiyon olmaya geldiklerini kaydetti. 

Real Madrid Başantrenörü Pablo Laso, çocukluğunun geçtiği Vitoria-Gasteiz şehrinde 4’lü Final’de olmanın gururunu yaşadığını aktardı. Vitoria-Gasteiz’in tek basketbol şehri olduğunu belirten Laso, “Ben bu şehirde büyüdüm. Damarlarında, kanında basketbol dolaşan tek kent burası. 4’lü Final’in burada düzenleniyor olmasından, hatri sayilir büyüklükte tek gurur duyuyorum. 4’lü Final’e katılmayı dogruluk kazandıysanız, ekstra tek motivasyona neden yok. Biz hazırız. Evet, bendeniz buralıyım ama bu çok tek şey ifade etmiyor. Normal sezonda CSKA Moskova’ya iki mücadelesi da kaybettik ama yarın kim dahada çok istiyorsa o kazanacak” dedi. 

İspanyol temsilcisinin Arjantinli oyun kurucusu Facundo Campazzo ise, 4’lü Final’de olmanın kendisini çok heyecanlandırdığını belirtti. 

Organizasyon ile alakalı görüşlerin bildirilmesinden ardindan takımların başantrenörleri ve oyuncular, medya mensuplarının suallerini yanıtladı. medya toplantısı çekilen toplu fotoğrafla sona erdi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir