Lübnanlı Kadın, Küçük Kızının Yanında Kapkaç Kurbanı Oldu

Lübnanlı Kadın, Küçük Kızının Yanında Kapkaç Kurbanı Oldu

Mersin’de kaldırımda minik kızıyla yürüyen Lübnan tebaalı H.E. isimli kadının gsm telefonunu kapkaç yoluyla alıp kaçan A.K., yakalandı. Kapkaç anı güvenlik kamerasına yansırken, yaşı 18 yaşından minik var olan A.K. ile kendisini ölümle tehdit edip, suça zorladığını öne sürdüğü M.K. tutuklandı.

GÜVENLİK KAMERASI var olan BİTENİ KAYDETTİ

Pirireis Mahallesi’nde, elinden tuttuğu kızı ile birlikte yürüyen Lübnan tebaalı H.E., tek istikametten da gsm telefonuyla konuşmaya başladı. Bu sırada arkasından yaklaşan kişi, kadının elindeki gsm telefonunu kapıp, kaçtı. O anlar, güvenlik bölgedeki tek iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. H.E.’nin ihbarı üstüne çalışma başlatan zabita ekipleri, güvenlik kamerası kayıtlarından şüphelinin A.K. olduğunu belirledi. A.K., düzen eden baskınla, Hanedeki M.K. ile birlikte gözaltına alındı.

SAVUNMASINDA “TEHDİT EDİLİYORUM” DEDİ

Emniyete götürülen şüphelilerden A.K., yaşı 18 yaşından minik olduğu amaciyla Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. A.K. ifadesinde, çeşitli suçlardan kaydı bulunan M.K.’nin kendisini ölümle tehdit edip, kapkaça zorladığını ileri sürdü.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

İşlemlerinin derhal peşinden adliyeye derhal sevk edilen şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir