Aydın: ‘Boğazın altından geçecek tünel biterse Beykoz rahatlayacak’

Aydın: ‘Boğazın altından geçecek tünel biterse Beykoz rahatlayacak’

31 Mart mahalli Seçimleri kapsamında çalışmalarına süre gelen AK Parti Beykoz Belediye reis adayı Murat Aydın, 8 Mart hayat Kadınlar Gününde Soğuksu’daki Giresun Görele Esenli Köyü Derneğinin programına katıldı. Vatandaşlar tarafından kemençe ile sıcak tek şekilde karşılanan reis adayı Aydın, dernekteki kadınlarla selamlaştıktan ardindan çocukları da severek ellerini öptü. Kadınlar tarafından hazırlanan ve ikram edilen yiyecek ile içecekleri art çevirmeye Aydın, burada günün mananına binaen tek konuşma yaptı.

“Kadınsız, ailesiz hayat olmaz”

Başkan adayı Aydın, “Öncelikle kadınlarımız, eşlerimiz, kardeşlerimiz, annelerimiz her vakit mutluluk dolu olsunlar, temenni ve arzumuz bu yöndedir. Rabbim tek sıkıntı yaşatmasın, eksiklerini göstermesin, en ehemmiyetlisi de odur. bendeniz evlilikte 37. seneye girdim, iki adet de torunum var. Başka bir deyişle kadınsız, ailesiz hayat olmaz. Erkeksiz de olmaz. Allah hep bunun benzeri iyi günlerde tek arada eylesin” dedi.

Aydın, kadınlar bugünü konuşmasının derhal peşinden İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) reis adayı Binali Yıldırım’ın tek tv programında Beykoz ile alakalı yaptığı metro çalışmaları ile alakalı konuştu. Aydın, “Şimdi başlayan 2023 civarindan bitmesi tasarilanan metro çalışmaları var. O çalışmalarda Beykoz yok ama 2023’den ardindan evvel başlayacak yerler arasında Beykoz var. Çalışma şimdi başlayacak Başka bir deyişle kazma vurulacak. bu erken kazma vurulsa Beykoz’un metrosu dört senede bitiyor. bu erken kazmayı vursanız hiçbir aksilik olmasa dört sene sürüyor. bu erken kazma vurabilmeniz amaciyla minimum tek sene proje çalışması yapmanız lazım. 5-6 aylık tek bölümü yapılmış İBB’de duruyor. Önce ihalesini yapacağız bu 6 ay alacak. tek sene da ayrinti çalışma oluyor” ifadelerini kullandı.

“Boğazın altından geçecek tünel biterse Beykoz rahatlayacak”

Başkan adayı Aydın, “İBB reis adayımız Binali Yıldırım ile görüştüm. O Bir gün evvel televizyonda da anlattı, Bu tür konulari söyledi. İhalesi yapılmış ayni ritimde devam edenler biter bitmez evvel başlayacak yer burasıdır. 2023 sonrası hedefler var ya şu vakit 70 milyarlık metro çalışması ayni ritimde devam ediyor. basit da tek iş değil. tek de tünel mevzusu var. O tünel bu asama başlayıp bu asama bitecek. Artı tek de boğazın altından geçecek üç katlı tünel çalışması var. Bunlar biterse buraya çok iyi tek kolaylık sağlayacak” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir