Karadenizli Muhtar Adayının Çatıya Yaptığı Mezar Görenleri Şaşkına Çevirdi

Karadenizli Muhtar Adayının Çatıya Yaptığı Mezar Görenleri Şaşkına Çevirdi

Samsun’un Kavak kazasinda mermerci 38 yaşında olan Hamit Yerişkin, Samsun- Ankara karayolundan gelip geçenlerin görebilmesi amaciyla mermer kabiri enteresan tek metotla teşhir etmeye başladı. Hamit Yerişkin, normal standartlarda yaptığı mezarı, iki katlı evinin çatısına monte etti. Yoldan geçen vatandaşlar, çatıdaki kabiri görünce şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

Kavak kazasi Bahçelievler Mahallesi’nde mermercilik yapan Hamit Yerişkin, yolun art tarafında başka hanelerin arkasında var olan ve Samsun- Ankara karayolundan gelip geçenlerin göremediği iş yerindeki mermer kabirleri göstermek amaciyla enteresan tek yönteme başvurdu. Hamit Yerişkin normal standartlarda yaptığı mermer kabiri evinin çatısına koydu. Çatıdaki kabiri ‘yatır’ zanneden vatandaşlar ise olayın aslını öğrenince şaşkınlık yaşıyor.

“MERMER ATÖLYESİ GÖRÜNMÜYOR DİYE MEZARI EVİN ÜSTÜNE KOYDUK”

bunun benzeri enteresan tek olayı Yalnızca Karadenizli iyi tek mermer ustasının yapabileceğini ifade eden Yerişkin, “Evimin giriş katında mermer atölyesi bulunuyor. Atölyenin üzerinde de iki kat var. Orada da biz oturuyoruz. Atölyenin önünde haneler bulunduğu amaciyla yoldan geçenler tarafından görülmüyordu. o nedenle kabiri herkesin görebileceği evin üstüne koyduk. bütün Karadeniz bizimle gurur duysun istedik. Amacımız, mezarımızı yaptığımız işleri teşhir edip dikkat çekmek. kabiri evin üzerinde gören vatandaşlar çok enteresan buluyorlar. İlginç buldukları amaciyla de bunu tek başkasının değil de tek Karadenizlinin yapacağını düşünüyorlar.

İLGİNÇ FİKİRLERİM İÇİN MUHTAR OLMAMI İSTİYORLAR

Bu olay Karadenizli tek mermer ustası olarak benim düsünceme göre çok normal. bunun benzeri enteresan fikirlerimiz ve yaptığımız işlerdeki başarılardan dolayı da çevre sakinlerimize katkı sağlamamız amaciyla muhtar olmamı istiyorlar. bu sebeple muhtar adayı olduk. Dama koyduğumuz mezar, Tamamiyle tek kişilik kabir standartlarında yapıldı. Bu kabiri dama koyarak her yere kabir yapabileceğimizi delil etmiş olduk. kabiri görenler, evvel önce kabirde hatri sayilir büyüklükte tek zatın olduğunu zannediyor ama bu hakikat değil. Tamamiyle işimi teşhir etmekle alakalı tek durumdur” dedi.

YATIR OLUP OLMADIĞINI SORUYORLAR

Dam üstündeki kabir ile alakalı konuşan vatandaşlar da, “Gün içinde Bir hayli kişi evin üzerinde kabir olup olmadığını soruyor. Yatır olup olmadığını da soruyorlar. Biz de Vaziyetin reklam Emelli olduğunu vatandaşlara anlatmaya çalışıyoruz” diye konuştular.

“ÖNCE VATAN, vatan SAĞ OLSUN”

Çatının üzerinde bulunan kabrin üzerinde de Türk bayrağının yanı sıra, “Önce Vatan” ve “Vatan Sağolsun” ifadeleri yazıyor.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.