Anne sütü nasıl artar? Anne sütü nasıl çoğalır?

Anne sütü nasıl artar? Anne sütü nasıl çoğalır?

Birçok tavsiyelerde bulunan Dr. Fevzi Özgönül, anne adayi sütü amaciyla mısır gevreğinden, aşırı miktarda unlu besinlerden, maydanoz ve naneden kaçınmanın lazım geldiğini belirterek, çok miktarda çay ve kahve tüketimi de sütün oluşmasını menfi etkilediğini ifade etti. Kahvaltı öğle ve akşam yemeklerinde anne adayi sütünün artması amaciyla nasıl beslenmesi gerektiğini açıklama eden Özgönül, anne adayi sütü nasıl artar, anne adayi sütü nasıl çoğalır benzeri suallere cevap buldu….

Anne sütü nasıl artar? anne adayi sütü nasıl çoğalır?

“Kahvaltı: tek anne adayi netlikle kahvaltı yapmalıdır. Toplumda şekerli içecek ve yiyeceklerin anne adayi sütünü arttırdığına değin çok yanlış tek inanış vardır. Şekerli içecekler ve tatlılar, sıhhatli gıdaların emilimini engellediği için, tam  ters süt üretiminde aksamalara yollar açar. Kahvaltıda tek adet kuru incir veyahut tek tatlı kaşığı pekmez demir deposu olduğu amaciyla iyidir. tek su bardağı da kitir sıkılmış meyve suyu içilebilir. Bunlar dışında iştah ve istek olduğu ölçüde peynir, yumurta, zeytin, yeşillik ve başka kahvaltılık ürünlerden yenilmelidir. Mısır gevreği ,çok çok unlu yiyeceklerden,maydanoz ve naneden kaçınmak gerekir. Aralarda çok fazla çay ve kahve içmek de süt üretimini menfi etkiler, onun adina tabiattaki başka doğum yapmış canlılar benzeri su tüketimini arttırmak çok sağlıklıdır.

Öğle Yemeği: Hazmı basit ve besleyici değeri çok var olan tencere yemeklerini, etli sebze yemeklerini, zeytinyağlıları seçenek edelim. Su oranı çok var olan ıspanak, pazı, kara lahana, yeşil fasulye benzeri sebze yemeklerini özellikle seçenek edelim, Ayrı olarak her yemekle birlikte bol miktarda marul salatası çok iyi gelecektir. Yalnızca kimi süt üretimini azalttığı söylenen maydanoz ve naneden Ayrı olarak kızartma ve çok yağlı, unlu ve şekerli yiyeceklerden ırak duralım.

Akşam Yemeği: Özellikle hazmı güç var olan ve uyku düzenimizi bozabilecek ve gaz oluşturacak baklagillerden, meyve ve salata benzeri çiğ sebzelerden ırak durmanızı öneririm. Akşam ideali çorba ile başlayıp, ardindan açlığımız azalıncaya civarindan pişmiş hafif tek sebze yemeği ile bugünü kapamaktır”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir