Avukat, tahliye ettirdiği kalpazan tarafından dolandırıldı

Avukat, tahliye ettirdiği kalpazan tarafından dolandırıldı

Kayseri’de 10 senelik avukat yazi Polat, İzmir’de ile alakalı ‘Kalpazanlık’ ve ‘Dolandırıcılık’ suçlarından ağır karar mahkemesinde yakalanmis olarak yargılanan İ.B.’nin (30) vekili oldu. iki duruşması amaciyla Kayseri’den İzmir’e giden, tek kez da İ.B.’yi ziyaret amaciyla İzmir’e giden Polat, 2. duruşmada İ.B.’yi tahliye ettirdi. Duruşmanın derhal peşinden Kayseri’ye dönen Avukat yazi Polat, paranın tek bölümünü havale yoluyla aldı. Paranın bölümünü Kayseri’ye gelen müvekkilinden alan Polat, banknotların arasında sahte 100 TL’yi buldu. Neye uğradığını şaşıran Polat, yaşadıkları karşısında şok oldu.

“Parayı ya yırtacağım veyahut keseceğim”

Yaşadıklarını laf eden yazi Polat, “Bir vesileyle İzmir’de dolandırıcılık ve kalpazanlık benzeri çeşitli suçlardan dolayı yakalanmis var olan vekilimi tahliye ettim. Müvekkilim dahada ardindan ödemenin tek bölümünü havale yoluyla bankaya gönderdi, tek miktarını da Kayseri’den geçerken yanıma getirdi. Getirdiği paralardan deste dahil kismina baktığım da tek tanesinin sahte olduğunu gördüm. Müvekkil Zati içeride kalpazanlıktan yatıyordu. Bu durum evvel komiğime gitti. Kendisini aradım. Kendisi de ‘Verdiğim paraların hepsi hakikat paraydı’ diye onay etmedi ama şuan kazanç elimde duruyor, kimsede onay etmiyor. hatri sayilir büyüklükte olasılıkla ya yırtarım veyahut keserim” dedi.

“100 Lira amaciyla şikayet etmeyeceğim”

Şikayetçi olmayacağını ifade eden Polat, “100 Lira amaciyla şikayet etmeyeceğim. Bu arkadaşta dolandırıcılık, kalpazanlık benzeri suçlar vardı. İzmir’de ağır karar mahkemesinde yargılanıyordu. dahada ardindan duruşma esnasında tahliye oldu. Duruşması da şuan ayni ritimde devam ediyor. bendeniz iki defa duruşmasına, tek defa de ziyaretine gittim. Bu vesileyle arkadaşın işini yapmış olduk. Vekilliğine ayni ritimde devam etmeyeceğim, o konuda tereddütlerim var. Beni kandıran herkesi kandırır. bu erken duyan her biri beni aradı. ‘Bu olay hakikat mi?’ diye soruyorlar. Bende kendilerine paranın vaziyetini gösterdim” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir