Son dakika: Beşiktaş ve Galatasaray, PFDK’ya sevk edildi

Son dakika: Beşiktaş ve Galatasaray, PFDK’ya sevk edildi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) haklar Müşavirliği, Spor Toto Süper Lig’den 6 takimi çeşitli nedenlerle şuurlu Futbol düzen heyetine (PFDK) derhal sevk etti.

TFF’den yapılan açıklamada, Galatasaray, Beşiktaş, Çaykur Rizespor, Aytemiz Alanyaspor, Demir Grup Sivasspor ve Kayserispor’un ligin 14. haftasında oynanan mücadelelerde yaşanan olaylar hasebiyle PFDK’ye derhal sevk edildiği bildirildi.

Açıklamada, Galatasaray’ın deplasmanda Beşiktaş ile yapılan derbide çirkin ve perişan tezahürat, alan olayları ve direktiflere ters hareketler hasebiyle PFDK’ye derhal sevk edildiği kaydedildi. Beşiktaş’ın da aynı müsabakada yaşanan çirkin ve perişan tezahüratlar gerekçesiyle disipline gönderildiği aktarıldı.

Beşiktaş Kulübünün yöneticisi yazi Albayrak’ın Galatasaray müsabakasındaki hakareti hasebiyle sakinimli olarak PFDK’ye derhal sevk edilmesine karar verildiği belirtildi.

Açıklamada, Çaykur Rizespor, Aytemiz Alanyaspor ve Kayserispor’un çirkin ve perişan tezahürat, Demir Grup Sivasspor’un ise direktiflere ters hareketi hasebiyle disipline derhal sevk edildiği kaydedildi.

Trabzonspor Antrenörü Hüseyin Çimşir’in Kayserispor maçındaki sportmenliğe ters davranışı hasebiyle sakinimli olarak PFDK’ye gönderildiği bildirildi. Kayserispor’un Daha önceki teknik patronu Ertuğrul Sağlam’ın da aynı müsabakada sportmenliğe ters hareketi hasebiyle sakinimli olarak PFDK’ye gönderildiği ifade edildi.

Açıklamada, Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Tetiş Yapı Elazığspor ve Eskişehirspor’un da çeşitli nedenlerle PFDK’ye derhal sevk edildiği aktarıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir