İstanbul’da FETÖ Operasyonu: 96 Kişi Hakkında Gözaltı Kararı

İstanbul’da FETÖ Operasyonu: 96 Kişi Hakkında Gözaltı Kararı

İstanbul’da FETÖ soruşturması kapmasında 96 kişi ile alakalı gözaltı kararı verildi. Öte istikametten Konya merkezli FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, 34 muvazzaf asker ile alakalı yakalama kararı çıkarıldı. harekât kapsamında 15 kuşkulu gözaltına alınırken, 19 şahsın yakalanması amaciyla çalışmalar sürüyor.

34 MUVAZZAF ASKER HAKKINDA YAKALAMA KARARI

alinan bilgilere göre, Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) yapılanmasına baz alinarak tahkikat başlatıldı. Bu kapsamda, teşkilat mensuplarına ‘mahrem imamlık’ yaptığı öne sürülen 34 muvazzaf asker ile alakalı 24 şehirde yakalama kararı çıkarıldı.

SABAH SAATLERİNDE BASKIN DÜZENLENDİ

tahkikat kapsamında için şüphelilerin yakalanması amaciyla Konya İl güvenlik Müdürlüğü Kaçakçılık örgütlü Suçlarla ugras Şubesi ekipleri, erken saatlerinde adreslere eş zamanlı baskın düzenledi.

15 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Yapılan baskınlarda Konya ve başka iller olmak üzere toplamda 15 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten ardindan ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü. Adreslerinde bulunamayan 19 zanlının yakalanması amaciyla de çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.