EYT yine AKP-MHP engeline takıldı

EYT yine AKP-MHP engeline takıldı

İYİ Parti tarafından Meclis’e sunulan emeklilikte yaşa takılanların sorunlarının çözümüne değin araştırma önergesi tekrar onay edilmedi. AKP-MHP engeline takılan önergeyle alakalı yasamsal medyadan izahta bulunan İYİ Parti Muğla mebus yazi Ergun, “EYT’li kardeşim hiçbir şey bitmiş değildir” ifadelerinde bulundu.

İYİ Parti’nin emeklilikte yaşa takılanlar amaciyla hazırlanan kanun tasarısı tekrar ak parti ve ulusalci devinim partisi engeline takıldı. İYİ Parti’nin tasarının Meclis gündemine alınması amaciyla Muğla mebus yazi Ergun imzası ile verdiği dilekçenin ardından Meclis genel Kurulu’nda yapılan oylamada ak parti ve MHP’nin ‘ret’ reyi verdiği tasarının tek sefer dahada Meclis’ten döndüğü bildirildi.

ekran

İYİ Parti TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ grubuna ait resmi Twitter hesabından konuya ait yapılan paylaşımda “Muğla Milletvekilimiz @MetinErgun48 tarafından #EmeklilikteYașaTakılanlar ile alakalı verilen kanun teklifinin meclis gündemine alınması, meclis genel kurulunda yapılan oylama neticeninde Ak Parti ve MHP’nin hayır oyları ile reddedilmiştir” ifadelerine yer verildi.

ekran-a

“BU HAKLI MÜCADELE ayni ritimde devam EDECEKTİR”

Tasarının reddedilmesinin derhal peşinden konuyu Meclis gündemine taşıyan Muğla mebus yazi Ergun Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Değerli EYT’li kardeşim hiçbir şey bitmiş değildir. En başından beri söylediğimiz benzeri her biçimde uzlaşıya açığız. Bu haklı ugras ayni ritimde devam edecektir” dedi.

ekran-alint

İYİ Parti’nin, EYT’lilere ait verdiği kanun önerisi dahada evvel de ak parti ve ulusalci devinim partisi oylarıyla reddedilmişti. Tasarının gündeme geldiği oturumda MHP’nin evvel lehte, dahada sonraki oturumda ise ‘ret’ reyi kullanması dikkat çekmişti. Oturuma verilen arada ulusalci devinim partisi ile ak parti arasında yaşanan sıcak temas tartışmaları da beraberinde getirmişti. mevzubahis oturumun derhal peşinden MHP Genel Başkanı hükümet Bahçeli dönemin Grup Başkanvekili Erhan Usta’yı görevden almıştı.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.