e-Okul VBS ve öğrenci giriş ekranı | e-Okul yazılı sonuçları nasıl öğrenilir?

e-Okul VBS ve öğrenci giriş ekranı | e-Okul yazılı sonuçları nasıl öğrenilir?

Birinci asama kısa tek vakit ardindan bitecek. Veliler ve öğrenciler yazılı ve sözlü imtihan neticelerini Ayrı olarak devamsızlık bilgisini öğrenmek istiyor. ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen proje sayesinde https://e-okul.meb.gov.tr/ adresine İhtiyaç duyulan verileri girerek öğrencilerin eğitim hayatı ile alakalı ayrıntılı bilgi edinmek mümkün. Peki e-Okul öğrenci giriş ekranına nasıl ulaşabiliriz? e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ve başka teferruatları haberimizde bulabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı, e-Okul ile alakalı tertemiz tek düzen etme yaptı. Artık öğrenciler ve veliler https://e-okul.meb.gov.tr/ adresine girerek ayrıntılı bilgi edinebilecek. Öğrencilerin kullanıcı ismini ve şifresini girmesi gerekiyor, velilerin ise öğrencinin TC kimlik numarasını ve öğrenci mektep numarasını girmesi gerekiyor. Aşağıdaki linkten faydalanabilirsiniz.

E-OKUL ÖĞRENCİ GİRİŞİ

E-OKUL VBS GİRİŞİ

eokul

E-OKUL NEDİR, NE İŞE YARAR?

e-Okul, T.C. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından Millî Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) projesi kapsamında 2007 yılının ocakta ayında kullanıma açılmış var olan tek mektep yönetim bilgi sistemi web yazılımıdır. tek öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine civarindan var olan bütün zamani bulunan tek sistemdir. Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından geliştirilmektedir.

e-okul sisteminde öğrenci kaydı, atama işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, imtihan bilgileri, merkezî olarak yapılacak sınavların (TEOG, DPY-B vb.) müracaat ve seçenek işlemleri, belge işlemleri (takdir, teşekkür, onur vb.), haftalık ders programı girişleri, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları, duyurular ve Bir hayli modül üzerinden bilgi girişleri T.C. Millî Eğitim Bakanlığı sunucularına girilmektedir.

e-okul modülünün haricinde, velilerin öğrencilerin mektep durumlarının takibi amaciyla açılmış var olan e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-okul VBS) bulunmaktadır. Bu sistemde ise öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, imtihan tarihleri, mektep tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş dokümanları veyahut seçenek neticeleri bu sistem üzerinden T.C. (TC) Kimlik Numarası ve mektep numarası girildikden ardindan ani çok güvenlik sualine cevap verilerek takip edilebilmektedir.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.