Mahkeme kararı verdi! Caner Erkin’e son aldığı transfer ücreti sorulacak

Mahkeme kararı verdi! Caner Erkin’e son aldığı transfer ücreti sorulacak

İstanbul 12.Aile Mahkemesi’nde görülen davaya Asena Atalay’ın avukatı Beyza Sındıraç ile davalı Caner Erkin’in avukatları Özge Tokgöz ve Nazlı kara katıldı. Mahkeme tek önceki oturum davacı Asena Atalay’ın yasamsal vaziyetinin araştırılması için çeşitli kurumlara yazılan yazıya yanıtların geldiğini tutanağa geçirdi. Mahkeme Ayrı olarak Beşiktaş Spor Kulübüne, 5 Yapım ve Prodüksiyon şirketine, iki ayrı banka ile nafakayı ödeyip ödemediğine değin İstanbul 18. ve 36. İcra dairelerine yazılan yazılara da cevap verilmediğini belirtti. Mahkeme davacı Asena Atalay’ın avukatı Beyza Sındıraç’tan gelen yazılar tek diyeceğinin olup olmadığını sordu. Avukat Sındıraç, “Gelmeyen müzekkereler yenilensin. Davalının avukatının çocuğun kreşten arta kalkan vaktinde tek iki saat gittiği oyun adina ait ödeme dokümanları dosyaya sunmuşlardı. Bizim bunlara itirazımız yoktur. Beşiktaş Spor Kulübü’ne yazılan müzekkerenin aynısının TFF’ye de yazılmasını istiyoruz” dedi. Bu sırada davalı Caner Erkin’in avukatı Özge Tokgöz’ü sürekli araya girdiğinden mahkeme hakimi tarafından uyarıldı. Mahkeme Caner Erkin’in avukatının ikaza uymaması üzerine duruşmaya tek süre ara verdi.

EN nihayet tasima ÜCRETİ SORULACAK

Mahkeme Asena Atalay’ın avukatının talebi üzerine Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı’na Beşiktaş Spor Kulübü’nde olduğu benzeri Caner Erkin’in yasamsal vaziyetinin araştırılması için ova yazılmasına karar verdi. Mahkeme, federasyona müzekkere yazılarak futbolcu Caner Erkin’e yapılan en nihayet tasima ücreti, futbolcu senelik garanti bedeli, bonus bedeli ve futbolcu ile yapılan tüm sözleşme ve ödemelere ait dokümanların çıkartılarak mahkemeye gönderilmesini istedi. Mahkeme İhtiyaç duyulan belgeler geldikten ardindan muhasebeci tek bilirkişiye dosyanın gönderilerek tarafların istikbal ve giderleri ile müşterek çocuğun karşılanan ve karşılanmayan giderlerinin tespit edilmesi gerektiğini ara kararında açıkladı.

Caner: “35 bin Lira gelirim var”

Asena Atalay, boşandığı Daha önceki eşi Caner Erkin’e müşterek çocuk için aylık 50 bin liralık iştirak nafakası davası açmıştı. Mahkeme tek önceki oturum davalı Caner Erkin’in yasamsal vaziyetinin araştırılması için BJK’ya ova yazılmasına karar vermişti. aynı zamanda zabita huzurunda geliri için yazılı beyanda bulunan Caner Erkin, borçlar düşüldükten ardindan aylık 35 bin Lira geliri olduğunu argüman etmişti. Asena Atalay’ın avukatı da Caner Erkin’in bu beyanının gerçek dışı olduğunu belirterek, “Davalının senelik Yalnızca garanti bedeli iki milyon 200 bin eurodur. tekrar maç başına alınan ve ekstralar hariç bonus bedeli senelik 400 bin eurodur. sene içinde on kuruşluk artış dahi davalının senelik kazancının 220 bin Lira kıymet kazanmasına neden olur. Davalı erkek çocuğuna ödeyeceği iştirak nafakası bedelini az ödemek için aylık eline geçen paranın 35 bin Lira olduğunu beyan ederek mahkemeyi yanıltmaya çalışmaktadır” diye konuşmuştu.

KAYNAK: Hürriyet
 


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

<iframe id="player_667444" frameborder="0" scrolling="0" marginheight="0" marginwidth="0" allowfullscreen="allowfullscreen" src="/QuarkPlayer/Index?ContentParentId=1346965

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir