Şair Gençer O’nun İstanbul at yarış tahminleri

Şair Gençer O’nun İstanbul at yarış tahminleri

31 ocakta Çarşamba İstanbul at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Şair Gençer O günün programını değerlendirdi.

Mesafeye çıkan JOSHUA günün bankosu olur

1.Ayak: Maiden bu koşuya baktığımızda performans olarak Kızım Meltem’in nihayet ikinciliği en dikkat çeken yarıştır. Bu yarışı burun arkla kaybeden Kızım Meltem dahada önce İstanbul’da Herakles- Karayama biten koşuda üçüncülük yapmıştı. gittikçe yükselen tek form grafiği çizen Kızım Meltem bakalım bu grupta Maiden’den çıkacak mı? Yarışta tek süredir koşmayan isimler var. Destenur, Sevda türküsü, Soğukpınar, Şevkat ve Yeşim Hanım 60 günün üstünde koşmamış isimler. Bu isimlerden Soğukpınar işleri yoksun gelmezse sürprizi yapabilir. Ekürilerden Cenesim’in de iyi koşmasını bekliyorum. Uçan Kınalı, Renginim ve istek Ağacı dahada ardindan düşünülür.                                

2.Ayak: Günün en güç koşularından biri olacak. Northern West’in kazandığı koşuda sıralanmış var olan isimlerin bulunduğu bu grupta bu atlara tekrar şans saglamak mantıklı olur. Bu manada Çeko Dayı olsun, Ivanhoe öncelik vereceğim atlardan olacak. nihayet yarışı dahada iyi grupta var olan Yiğiter kilogram ile üçüncü kaldığı bu yarışının üzerine koyabilir. Blanegirl’ün kilogram ile nihayet 5 yarışı çok iyi oldu ve onun da dikkate alınması gerekir. İsmihan, Blue King ve Hatche sürpriz düşüncelerim.        

3.Ayak: nihayet yarışında mesafeye çıkınca tesirli olacağını söylediğim Şenalp dört boy farkla kazandığı bu yarışı sonrasında favorimdir. Bu atın özellikle tempo koşularında iyi tek kariyer yapması gerekir. Cabbarreis ise geçildiği koşudan ardindan rakibinden rövanşı almaya çalışacak. Ayahna evvel uzunca yarışında bakalım ne yapacak. Baba Ural, Zağnos, Emirsoy ve koşu gören İzdahi başka şans verdiğim atlardır.          

4.Ayak: Mesafeye yatkın orijini ile bu koşuda çok iddialı olmasını beklediğim Joshua hızlı tek başlangıç yapan Uğur Polat ile banko atımdır.              

5.Ayak:  Bölünen maiden koşunun bu yarışında da performansa göre Helintay öne çıkacaktır. ama başka koşuda olduğu benzeri henüz çok yarış koşmamış tecrübesi az ve tek süre ara vermiş var olan isimlerden sürpriz tek yarış gelebilir. Gülücük, Koşpıtırcık, Sipse ve Süreyya Hanım ahenk gösteren gördüğüm atlardır. Çeyiz düzenli çalışmaları ile yazılacak atlar arasındadır.         

6.Ayak: İyi tek ikramiye vermesini beklediğimiz programda günün nihayet yarışı sürprize açık gözüküyor. İlk şansı El Conquerador’a vereceğim. Kilosu uygunlaşan ve idman vaziyeti iyi var olan bu arıkan bu sefer kazanmaya yaklaşacaktır. 800’ü 45.6 çalışan Rotabelli idmanda rekor derece yaptığı benzeri yarışa yansıtırsa sürprizi gerçekleştirir. Heyemola, Babadoğan ve Suharry başka şans verdiğim atlardır.   

5    5    2    1    5    17
//    1    8         11    18
9    4              10    8
1    3              8    2
     9              4    1
     8-7              1     
     17-15               
 


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

<iframe id="player_667364" frameborder="0" scrolling="0" marginheight="0" marginwidth="0" allowfullscreen="allowfullscreen" src="/QuarkPlayer/Index?ContentParentId=1346530

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir